Strona głównaZdrowieJakie witaminy i minerały są kluczowe w kompleksowej pielęgnacji włosów i paznokci?

Jakie witaminy i minerały są kluczowe w kompleksowej pielęgnacji włosów i paznokci?

Utrzymanie zadbanego ciała i zdrowego wyglądu włosów i paznokci to w dzisiejszych czasach bardzo duże wyzwanie. Dzieje się tak, ponieważ zanieczyszczenie środowiska, wysoko przetworzona żywność oraz stres przyczyniają się do niedoboru wielu witamin i składników mineralnych w organizmie. Z tego powodu wiele świadomych kobiet sięga po preparaty suplementujące, które zawierają zróżnicowany kompleks witamin wzmacniających skórę, włosy i paznokcie.

Dieta i aktywność fizyczna to podstawa – suplementacja jest uzupełnieniem diety

Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to podstawowe czynniki wpływające na zdrowie organizmu. Czasami jednak z różnych przyczyn dostarczenie odpowiedniej ilości witamin i minerałów jest trudne dlatego wiele osób w trosce o zdrowie i urodę decyduje się na stosowanie suplementacji. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby podchodzić do suplementacji z odpowiednią ostrożnością i stosować się do zaleceń lekarza, dietetyka oraz farmaceuty.

Suplementy na mocne włosy i paznokcie

Przyczyną łamliwych paznokci i włosów często jest trudność w dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin. Piękne paznokcie i zdrowe, błyszczące włosy to elementy wyglądu, które wpływają na poczucie pewności siebie. Dlatego też wiele pań chętnie stosuje witaminy dla kobiet. W celu wzmocnienia włosów i paznokci z reguły są to produkty kolagenowe.

Jaki kompleks witamin i minerałów można znaleźć w produktach, które są dedykowane dla kobiet?  Przykładowe składniki jakie można znaleźć w renomowanym suplemencie w postaci proszku (który przed spożyciem jest rozcieńczany z wodą) to między innymi: biotyna, witaminy z grupy A, witaminy z grupy B, cynk, selen, niacyna oraz witamina D.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne