Strona głównaZdrowieJak zadbać o swoją skórę?

Jak zadbać o swoją skórę?

Zdecydowana większość kobiet ma jakiś problem ze swoją skórą. Niektóre panie narzekają na zmarszczki, inne na przebarwienia. Bardzo powszechny jest również problem z cellulitem. Aby móc poprawić wygląd skóry, nie wystarczy odpowiednio dobrana pielęgnacja. Potrzebne jest także działanie od wewnątrz, na przykład przy pomocy starannie dobranych suplementów. 

Jakie witaminy pomogą pokonać przebarwienia?

Przebarwienia na skórze to problem bardzo powszechny. Mogą one powstać na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Wiele kobiet zapomina bowiem o stosowaniu kremów z filtrami przeciwsłonecznymi. Powszechne są również przebarwienia będące pozostałością po stanach zapalnych. W walce z nierównym kolorytem naskórka pomogą mogą przede wszystkim:

  • witamina A
  • witamina C
  • witamina D

Wszystkie wymienione wyżej witaminy łączy zdolność do przyspieszania procesów regeneracji naskórka. Ponadto, są one silnymi antyoksydantami. Chronią zatem skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz czynników zewnętrznych. Witaminę C warto także docenić ze względu na silne działanie rozjaśniające. To właśnie dzięki niemu możliwe staje się zniwelowanie przebarwień, a więc i wyrównanie kolorytu cery. Skóra staje się pełna zdrowego blasku. Jeżeli chodzi zaś o witaminę A, udowodniono, że może ona pomóc nawet w zmniejszeniu widoczności piegów. Nie każda przedstawicielka płci pięknej traktuje je bowiem jako ozdobę swojej twarzy.

Jak walczyć z brakiem jędrności skóry?

Nie brakuje kobiet, które zastanawiają się również nad tym, co na cellulit i wiotkość skóry można zastosować. Niestety, z wiekiem skóra traci swoją jędrność. Dzieje się tak między innymi na skutek zanikania włókien kolagenu i elastyny. W nawilżeniu oraz zwiększeniu napięcia skóry, pomogą nie tylko wymienione wyżej witaminy, ale również te z grupy B. Ich suplementacja może przyspieszyć procesy naprawcze zachodzące w skórze. Warto rozważyć również przyjmowanie kolagenu. Pomaga on w odbudowie bariery ochronnej naskórka.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne