Zdobienie paznokci dla początkujących – co wybrać?

0
95

Piękne i kolorowe paznokcie marzą się każdej kobiecie, ale najlepiej, by były przy tym trwałe i łatwe w wykonaniu. Wszystko to możliwe, ponieważ zapewniają to popularne hybrydy. Jednak w pewnym momencie jednolite kolory się nam nudzą i szukamy nowych możliwości, jak ozdobić paznokcie i dodać im charakteru.

Jakie są ozdoby na paznokcie?

Wybór ozdób do hybryd jest równie duży, co gdy chodzi o lakiery hybrydowe. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Zawsze możemy zdecydować się na zakup zestawu z różnymi gadżetami i produktami do zdobień. Wśród najpopularniejszych akcesoriów znajdziemy:

  • cyrkonie i buliony,
  • pyłki,
  • paint gele,
  • naklejki i tasiemki,
  • rapidografy,
  • Kryształki Swarovskiego,
  • gąbki do ombre,
  • folie transferowe.

Cyrkonie i bulion

Najprostsze zdobienie otrzymamy z pomocą bulionów i cyrkonii. To drobne kryształki i różnej wielkości kuleczki dostępne w wielu kolorach. Świetnie imitują szlachetne kamienie i dają wyjątkowy efekt. Można z nich układać wzory na płytce lub stosować jako dodatek. Bulionem można ozdobić nawet całą płytkę, co wygląda świetnie.

Zaaplikowanie tego typu ozdób jest łatwe. Trzeba wpierw wykonać podstawowy manicure hybrydowy, czyli przygotować płytkę, położyć bazę i dowolne lakiery hybrydowe. Na koniec na już gotowy manicure nakładamy cienką warstwę bazy pędzelkiem do zdobień i układamy wzory z kryształków. Po przygotowaniu zdobień całość utwardzamy w lampie.

Pyłki do paznokci

Kolejnym prostym i równie efektownym zdobieniem paznokci hybrydowych są pyłki do paznokci. Z ich pomocą można uzyskać różne efekty, np. lustra. Syrenki, dymu czy światła księżycowego. Niektóre pyłki dają również efekt 3D.

Pyłki są łatwe w aplikacji, ponieważ wystarczy je nanieść na utwardzoną już płytkę paznokcia. Najlepiej zastosować przed naniesieniem dry topu, który nie będzie zostawiać lepkiej warstwy. Wybrany pyłek wcieramy dokładnie pędzelkiem w płytkę do momentu uzyskania satysfakcjonującego efektu. Nadmiar produktu usuwamy, omiatając puszystym pędzlem płytkę. Należy także pomalować i utwardzić dla stałego efektu płytkę top coatem.

Możliwości zdobienia paznokci hybrydowych jest wiele. Piękne wzory możemy osiągnąć nie tylko, dzięki akcesoriom i elementom nanoszonym dodatkowo na płytkę, ale także przy pomocy samych lakierów. Przyda się w tym celu sonda do zdobień i cienki pędzelek.