Strona główna Uncategorized Z czego wynika strach przed wizytą u dentysty?

Z czego wynika strach przed wizytą u dentysty?

0
Z czego wynika strach przed wizytą u dentysty?

Boisz się dentysty? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad odwołaniem wizyt. Może zdarzyło Ci się w ogóle nie pojawić u dentysty? Czujesz się bezradny na dentystycznym fotelu? Jeśli tak, nie jesteś sam. Ponad 75% Polaków doświadcza nazwijmy to fobii dentystycznej a 10% jest tak bardzo przerażonych, że niechętnie poddaje się kontroli stomatologicznej. Co można zrobić, aby ułatwić sobie życie u dentysty?

Dlaczego ludzie boją się dentysty?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mają nieprzyjemne doznania związane z dentystą.  Większość lęków zaczyna się w dzieciństwie, kiedy już jako małe dziecko spotkaliśmy się z dentystą.  Przypadkowe zadrapanie wiertłem o dziąsło lub ogromny ból podczas wypełniania ubytku w młodym wieku, wzmacniają strach przed dentystą. Jeżeli zagłębisz się w te wspomnienia, strach oblatuje na samą nazwę stomatologia. Czujesz się okropnie, na myśl o tym, prawda? Po co więc iść do dentysty, skoro możesz tego całkowicie uniknąć?

Dlatego, jeżeli już zdecydujesz się na wizytę kontrolną u dentysty nie rezygnuj z niej. Poczucie strachu jest często powodem, dla którego ludzie przenoszą wizytę u dentysty lub całkowicie z niej rezygnują. Dentysta nie jest po to, żeby tylko wyrywać. Jesteśmy po to, aby zapewnić Ci najlepszą dostępną pielęgnację jamy ustnej, leczenie, implanty. Warszawa ma dużo gabinetów stomatologicznych, w których można dentyście zaufać (np. dentysta Ursynów). Jeśli boisz się dentysty, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, dzięki którym poczujesz się bardziej komfortowo podczas wizyt u dentysty.

Kilka wskazówek, jak przezwyciężyć strach przed dentystą.

Porozmawiaj ze swoim dentystą! Uniwersalną zasadą, której należy przestrzegać, jest zawsze wyrażanie swoich obaw i potrzeb. Twój, dentysta nie jest telepatą, nie potrafi czytać w twoich myślach. Wyrażając swoje obawy, dentysta będzie mógł dostosować swoją praktykę i podejście do Ciebie tak abyś czuł się komfortowo i miał kontrolę nad sytuacją. Ustanawiają sygnał „stop” będziesz miał dobry kontakt z dentystą. Taka umowa daje luksus ewentualnego przerwania zabiegu, jeśli poczujesz się niekomfortowo lub będziesz potrzebował przerwy czy świeżego powietrza.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.