Wpływ kannabidolu na skórę

0
109

Na rynku występuje wiele produktów kosmetycznych na bazie kannabidiolu. Zazwyczaj są to produkty na dermatozy skórne. Pomagają utrzymać właściwy poziom nawilżenia skóry. Czasami możemy się spotkać z odważnym stwierdzeniem, że kannabidiol to eliksir młodości. Dlatego w niniejszym artykule delikatnie przyjrzymy się temu zagadnieniu.

Kannabidol – wpływ na skórę

Starzenie jak powszechnie wiadomo to cecha naturalnie wpisana w byt organizmów żywych. Starzenia nie omija również ludzi. Mimo, że starzenia a tym bardziej czasu nie można zatrzymać to istnieje szereg różnego typu kosmetyków, które chociaż pośrednio wygładzają nasza skórę. Komórki w ludzkim organizmie z dnia na dzień stają się coraz słabsze. Czy da się ten proces zatrzymać? Na razie niestety nie. Aczkolwiek specjaliści widzą duży potencjał produktach, które zawierają kannabidiol, gdyż ten ma dużą siłę wiązania toksyn i wolnych rodników. Poza tym, kannabidiol posiada nadzwyczajne właściwości wiązania wody, dzięki czemu zmienia strukturę związków chemicznych budujących skórę. W efekcie w powierzchownych warstwach uszczelnia naskórek, tym samym działa pozytywnie na kondycje skóry.

Kannabidol – czy jest rozwiązaniem na trądzik?

Trądzik to bardzo często spotykana choroba, która jest spowodowana za dużą produkcją łoju. Zbyt duże ilości zatykają ujścia przewodu gruczołu łojowego. W efekcie dochodzi do stanu zapalnego. To z kolei prowadzi to zgromadzenia się bakterii oraz skumulowaniu tłuszczy ulegających utlenieniu. Tak to wygląda z biologiczno-medycznego punktu widzenia. Natomiast to my widzimy gołym okiem to krosty, guzki, zaskórniki i ropne torbiele.  W skrócie – zniszczona i nieestetyczna skóra. Poza aspektem czysto estetycznym rozwój problemów skórnych może mieć powiązanie z problemami hormonalnymi, nadciśnieniem tętniczym, nadmiernym spożyciem używek lub nieprawidłową dietą.

Kannabinoidy potrafią w znaczny sposób wpływać na etapy wytwarzania łoju. Okazuje się, że kannabidiol zapobiega napływowi komórek do miejsca potencjalnego zranienia, jednocześnie hamuje nadmierne wytwarzanie łoju. Jak widać nie jest to zbyt prymitywny mechanizm, co daje wiele nadziei na skuteczne leczenie trądziku.

Produkty tego typu można znaleźć na ochnaturalnie.pl. Ponadto na ochnatrualnie.pl dostępnych jest wiele naturalnych suplementów diety, między innymi Anry-T preparat krzemowy.