Świetne wskazówki, jak utrzymać zdrowe ciało

0
238

Dobrze, zdecydowałeś, że chcesz poprawić swoją dietę. Dobrze dla ciebie! Jest jednak tak wiele informacji, że możesz nie mieć pojęcia, od czego zacząć. Nie martw się, porady żywieniowe są tutaj! Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć i zorganizować się, abyś zaczął jeść zdrowiej.

Surowe warzywa to jedne z najlepszych produktów spożywczych, które można uwzględnić w planie zdrowego żywienia. Nie wystarczy jeść warzywa w żadnej formie. Gotowanie warzyw, wymywanie z nich niezbędnych składników odżywczych i witamin. Wiele przepisów na warzywa wymaga dodania niezdrowych, tuczących wzmacniaczy smaku. Zdecydowanie lepiej jest smakować warzywa w ich naturalnej, niezmienionej formie.

Nawet sztuczne słodziki mogą podnieść poziom cukru we krwi i insuliny w podobny sposób jak cukier. Chociaż mogą mieć mniej kalorii, niekoniecznie są już zdrowsze. Zamiast tego zmień, na ile zależysz od słodkich rzeczy. Zacznij od cięcia cukrów na pół i pracuj tak, aby wcale ich nie potrzebować.

Być może pijesz mleko sojowe, aby mieć pewność, że otrzymujesz wapń, którego potrzebujesz. Ale musisz go potrząsać za każdym razem, gdy nalewasz szklankę, aby mieć pewność, że korzystasz z zawartego w niej wapnia. Wapń w mleku sojowym powoli osiada na dnie kartonu, więc jeśli nie potrząśniesz go za każdym razem, nie trafi on do szklanki.

Małe dzieci i żywienie nie zawsze się mieszają. Nawet jeśli dziecko zaczęło jeść duże ilości pożywnych pokarmów stałych, w pewnym momencie maluch zbojkotuje wszystkie twoje decyzje. To ich sposób na kontrolowanie. Najlepszym sposobem na utrzymanie odżywiania jest wybór diety dla małych dzieci poprzez ukrywanie zdrowej żywności w produktach, które spożywają, takich jak robienie babeczek, ciastek i naleśników z ukrytymi owocami i warzywami.

Spróbuj dodać więcej żywności do swojej diety, aby uzyskać większą różnorodność i więcej składników odżywczych. Istnieje nieskończona ilość zdrowych opcji, które możesz podjąć, mając dostęp do wielu różnych rodzajów żywności. różnorodność powstrzymuje Cię od znudzenia się dietą, a także zapobiega przechodzeniu na niezdrowe opcje jedzenia.

Jeśli chcemy być zdrowi, ważne jest, aby unikać dużego spożycia sody. Soda może dostarczać duże ilości sodu i kalorii, co bezpośrednio wiąże się z chorobą wieńcową i otyłością. Najlepszą alternatywą jest woda. Pij wodę zamiast sody i bądź przygotowany na wielkie zmiany w swoim zdrowiu.

Zjedz swoje brokuły. Prawdziwe super jedzenie, tylko jedna średnia łodyga brokułów więcej niż spełnia zalecaną dzienną wartość witaminy K. Co więcej, zawiera również prawie dwa dni witaminy C. Te składniki odżywcze pomogą Ci zbudować mocne kości i mogą zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów. Aby zmaksymalizować wartość odżywczą, przygotuj brokuły na parze zamiast gotować lub mikrofalować.

Po przeczytaniu tych wskazówek na temat odżywiania powinieneś czuć się lepiej. To dużo informacji, ale przynajmniej powinieneś mieć pojęcie, co robić i od czego zacząć od poprawy diety. Poza tym, jeśli zapomnisz, zawsze możesz wrócić do tych wskazówek.