Przewodnik po zdrowym odżywianiu: proste wskazówki żywieniowe

0
127

Przewodnik po zdrowym odżywianiu: proste wskazówki żywieniowe Dobre odżywianie jest niezbędne do utrzymania zdrowej, zrównoważonej diety. Włączenie do diety owoców i warzyw oraz eliminacja tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans jest bardzo ważne, aby pomóc twojemu ciału urosnąć. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą włączyć dobre odżywianie do części diety.

Świetną wskazówką żywieniową jest dostosowanie diety do typu ciała. Nie każdy ma ten sam typ ciała. Niektóre osoby są bardziej wrażliwe na węglowodany i przybiorą na wadze, patrząc na nie, a inne mogą jeść, co chcą i nigdy nie przybierają na wadze.

Zastąp plasterki świeżych surowych warzyw chipsami ziemniaczanymi. Czasami, kiedy masz ochotę na coś, nic nie zrobi oprócz czegoś chrupiącego. Chipsy ziemniaczane nie są zdrowym wyborem! Pokrój trochę selera, dyni, cukinii, ogórka lub innych chrupiących warzyw. Dodaj niskokaloryczny sos do sałatek i chrupaj!

Upewnij się, że Twoje wybory żywieniowe są naprawdę zdrowe i pożywne. Łatwo jest założyć, że jesz zdrową dietę, kiedy tak nie jest. Wiele produktów spożywczych jest reklamowanych jako zdrowe wybory, ale w rzeczywistości nie są lepsze niż niezdrowe alternatywy. Pamiętaj, aby przeprowadzić badania, aby dowiedzieć się, które produkty naprawdę są dla Ciebie dobre.

Powinieneś jeść śniadanie codziennie, aby twoje ciało miało energię potrzebną do funkcjonowania. Badania wykazały, że ludzie czują się lepiej i jedzą mniej w ciągu dnia, jeśli rano zaczynają od dobrego śniadania. Unikaj jedzenia produktów wysoko przetworzonych. Upewnij się, że twoje śniadanie zawiera trochę białka, które pomoże Ci poczuć się usatysfakcjonowanym.

Nadaj swoim przepisom chlebowym ulepszenie składników odżywczych, zastępując mąkę pełnoziarnistą połową mąki wymaganej przez przepis. Zapewni to Twojemu chlebowi dobry zastrzyk żywieniowy bez poświęcania lekkości tekstury. Możesz także zwiększyć wartość odżywczą receptur chleba, zmniejszając o połowę ilość cukru i zastępując go jabłkiem.

Dobrą wskazówką żywieniową jest upewnienie się, że twoje ciało otrzymuje wystarczającą ilość witaminy D. Witamina D jest bardzo ważna, ponieważ decyduje o tym, ile wapnia wchłania twoje ciało. Łatwym sposobem na upewnienie się, że otrzymujesz wystarczającą ilość witaminy D, jest uzyskanie odrobiny słońca każdego dnia.

Miedź jest ważnym minerałem, który powinien być częścią zdrowej diety. Pozwala żelazu funkcjonować w twoim ciele, zapobiegając w ten sposób anemii. Miedź działa jako przeciwutleniacz, chroniąc przed wolnymi rodnikami. Pomaga także utrzymać zdrowe kości, naczynia krwionośne i płuca. Możesz uzyskać miedź w roślinach strączkowych, zbożach, produktach pełnoziarnistych, rybach i wątrobie.

Zwiększ zużycie ziół i przypraw. Jednym z powodów, dla których „zdrowe odżywianie” wydaje się tak nieatrakcyjne, jest postrzegana nijakość jedzenia. Prawda jest taka, że ​​tłuszcz i sól są naturalnymi środkami aromatyzującymi, więc jeśli je usuniesz, zacznij eksperymentować z ziołami i przyprawami, aż uzyskasz zdrowe, pełne smaku jedzenie.

Jak stwierdzono na początku tego artykułu, prawidłowe odżywianie jest niezbędne do utrzymania zdrowej, zrównoważonej diety. Jedzenie pokarmów bogatych w witaminy i składniki odżywcze pomaga ciału zachować zdrowie i siłę. Mam nadzieję, że ten artykuł dał kilka użytecznych wskazówek, jak wprowadzić dobre odżywianie do swojego życia.