Podnośniki transportowo-kąpielowe dla kogo?

0
30
Grafika pobrana ze strony https://www.prolifter.pl/podnosniki-transportowo-kapielowe-c-6_38.html po uzgodnieniu za pomocą wiadomości email.

Podnośniki transportowo-kąpielowe to urządzenie ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, a także starszym. Czynności higieniczne przy takiej osobie mogą sprawiać trudności logistyczne i opiekun, który zajmuje się podopiecznym musi użyć sporej siły by przetransportować osobę do wanny. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej udogodnień pomagających w takich sytuacjach. Z poniższego artykułu dowiesz się dla kogo dokładnie i gdzie stosuje się podnośniki transportowo-kąpielowe

Dla kogo podnośnik transportowo-kąpielowych?

Podnośniki transportowo – kąpielowe to urządzenia, które wykorzystywane są w opiece nad seniorami, osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi. Swoje zastosowanie znajdują w domach opieki, szpitalach, klinikach jak również w domach prywatnych. Podnośnik wyposażony jest w mocne kółka, który zapewnia bezpieczny transport pacjenta z różnych pomieszczeń. To urządzenie, które zostało skonstruowane z myślą o pacjentach, którzy nie są w stanie sami się poruszać lub mają zbyt mało sił na przemieszczanie się. Z łatwością unosi osobę z łóżka i transportuje ją w inne miejsce. Atutem podnośników transportowo-kąpielowych jest to, że można je łatwo złożyć i przewozić w inne miejsca, jeśli zajdzie potrzeba zabrania go razem z chorym w inne miejsce lub przekazanie kolejnemu pacjentowi.

Gdzie stosuje się podnośniki transportowo-kąpielowe?

To sprzęt, który ułatwia życie zarówno osobie potrzebującej pomocy jak i opiekunowi tej osoby. Jest łatwy w użytkowaniu i bez problemu można transportować go z miejsca na miejsce co ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Zakup podnośnika transportowo – kąpielowego jest dofinansowywany. Ceny podnośników wahają się w granicach 3000-6000 tysięcy złoty brutto, ale dzięki dofinansowaniu jego cena jest dużo niższa. Dopłacone może być nawet 95% wartości urządzenia.

Podnośnik to sprzęt, który ułatwia codzienne funkcjonowanie zarówno pacjenta jak i opiekuna. Wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu może być użytkowany przez wiele lat. Wybierając podnośniki transportowo- kąpielowe można wybrać rodzaj nosidła. Są nosidła uniwersalne, z zagłówkami lub stosowane do toalet.

Więcej na temat podnośników transportowo-kąpielowych można przeczytać na https://www.prolifter.pl/