Strona główna Uncategorized Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

0
Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Termolifting zwany także radiofrekwencją mikroigłową jest stosowany w medycynie estetycznej w celu usuwania zmarszczek, poprawy napięcia skóry oraz zniwelowania blizn (najczęściej po trądziku). Ponadto bywa pomocny w walce z rozstępami i przebarwieniami.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Jest to zabieg, który polega na delikatnym nakłuwaniu skóry mikroigłami. Całość opiera się na tym, że uszkodzona mechanicznie tkanka (uszkodzona mikronakłuciami) zostaje pobudzona do regeneracji.

Jednocześnie skóra jest ogrzewana za pomocą promieniowania elektromagnetycznego co również wpływa na jej regeneracje. Podczas zabiegu na skórę wycelowane jest ciepło o temperaturze 45-60 stopni. Wytworzone ciepło obkurcza włókna kolagenowe oraz wspiera produkcję nowego kolagenu.

Połączenie mikroigieł oraz nagrzewania za pomocą radiofrekwencji można nagrzać głąb skóry. W tradycyjnych zabiegach opierających się o wykorzystanie laseru nagrzewana jest jedynie wierzchnia część skóry. Warto odnotować, że zabieg jest bezbolesny. Pacjent odczuwa jedynie ciepło.

Radiofrekwencja mikroigłowa może zadziałać na różne części ciała. Termolifting może obejmować między innymi twarz, szyje, brzuch, uda, ręce, stopy, pośladki, nogi i dekolt. Za pomocą zabiegu można usunąć blizny po trądziku, likwidować cellulit, modelować talie, rozjaśniać przebarwienia, niwelować cienie pod oczami, ujędrniać ciało oraz usuwać wiotkość skóry (np. po ciąży).

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Zabieg jest wykonywany za pomocą głowicy zawierającej mikroigły. Ta sama głowica posiada zdolność do emisji promieniowania elektromagnetycznego. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest znieczulana kremem. Natomiast po zabiegu w celu przyśpieszenia odbudowy tkanek podawane jest serum rewitalizujące.

Co ciekawe, efekty mogą być widoczne już po zabiegu. Skóra szybko staje się nieco bardziej sprężysta i jędrna. Jednak na pełen efekt trzeba poczekać kilka tygodni. W tym czasie zagęszczają się włókna kolagenowe i produkowany jest nowy kolagen.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.